VIDEOŠKOLENIE: Novela zákona o odpadoch od 1. 1. 2019

Poradca podnikateľa, spol. s r.o.

V poradí už piata novela zákona o odpadoch prináša od 1. 1. 2019 nové ciele zberu pre výrobcov, mení podiel znečistenia triedeného zberu a zavádza nariadenia, ktoré majú výrazne znížiť množstvo odpadov ukladaných na skládky. Vo videoškolení natočenom pod záštitou vydavateľského a vzdelávacieho domu Poradca podnikateľa lektor Peter Gallovič podrobne prejde najčastejšie problémy, ktoré postupne vyplynuli z aplikačnej praxe nielen zo strany ministerstva a štátnej správy, ale aj podnikateľských subjektov.

Minutáž: 57 min.

Lektor: Ing. Peter Gallovič – Expert v oblasti odpadového hospodárstva. Vysokoškolské štúdium absolvoval na Vysokej škole technickej v Košiciach. Na začiatku kariéry pracoval ako prevádzkový geológ, neskôr pôsobil ako výskumný pracovník. Od roku 1991 sa venuje problematike odpadového hospodárstva, a to najprv na Okresnom úrade životného prostredia Košice – okolie, neskôr v súkromnej sfére. V rokoch 2002 – 2007 bol riaditeľom odboru odpadového hospodárstva na Ministerstve životného prostredia SR. Od roku 2007 pôsobil v rôznych manažérskych pozíciách. V súčasnosti pracuje v poradensko-konzultačnej firme pôsobiacej v oblasti životného prostredia. Venuje sa lektorskej a publikačnej činnosti. Je spoluautorom viacerých odborných publikácií z oblasti odpadového hospodárstva. Je odborne spôsobilou osobou oprávnenou na vydávanie odborných posudkov pre odpadové hospodárstvo a interným audítorom podľa normy ISO 14001:2004.