VIDEOŠKOLENIE: Cash Flow – priama a nepriama metóda vykazovania prehľadu peňažných tokov -Ing. Ondrej Baláž

Poradca podnikateľa, spol. s r.o.

Každý podnikateľ by mal mať prehľad, aké príjmy jeho podnikateľská činnosť generuje a aké výdaje s ňou súvisia. Preto je dôležité riadiť váš cash flow – prehľad peňažných tokov. Aké poznáme metódy zostavovania peňažných tokov a kedy sa používajú? V nasledujúcom videoškolení natočenom pod záštitou vydavateľského a vzdelávacieho domu Poradca podnikateľa si vysvetlíme princípy a postup zostavenia prehľadu peňažných tokov s použitím dvoch základných metód vykazovania, a to buď priamej, alebo nepriamej metódy.

• Peňažné toky z prevádzkovej činnosti pri použití priamej metódy
  • Peňažné toky z investičnej činnosti pri použití priamej metódy
  • Peňažné toky z prevádzkovej činnosti pri použití nepriamej metódy
  • Peňažné toky z investičnej činnosti pri použití nepriamej metódy

Minutáž: 44 min.

Lektor: Ing. Ondrej Baláž Odborník s dlhoročnou praxou pre oblasť daní a účtovníctva. Je spoluautorom viacerých odborných publikácií, lektorom v Slovenskej Komore audítorov (SKAU) a komerčných organizácií zameraných na vzdelávanie v oblasti účtovníctva a spoluautorom účtovného programu PROLUC. Je tiež členom redakčnej rady časopisov „Dane a účtovníctvo v praxi“ a „Účtovníctvo, audítorstvo a daňovníctvo v teórii a praxi“. V rokoch 2008 – 2016 bol prezidentom SKAU. V súčasnosti aktívne spolupracuje s Ministerstvom financií Slovenskej republiky na príprave a pripomienkovaní legislatívnych noriem v oblasti auditu, účtovníctva a daní.

sinska@pp.sk