Medzinárodná kamiónová doprava a DPH - Ing. Milan Kúdela

Poradca podnikateľa, spol. s r.o.

Získajte komplexný prehľad o medzinárodnej kamiónovej doprave z pohľadu aktuálneho znenia zákona o DPH a tiež samotnej praxe. Na školení s daňovým poradcom Milanom Kúdelom si máte možnosť ozrejmiť všetky vaše nejasnosti týkajúce sa prepravy medzi členskými štátmi, tretími štátmi a ich kombináciami, doplnkových služieb pri preprave, nájme dopravných prostriedkov alebo prepravy tovarov spojených s vývozom a dovozom tovaru. Venovať sa budeme aj ďalším pre vás praktickým témam, akou „samozdanenie“ pri prepravách dodaných zahraničnými osobami, odpočet dane, vznik daňovej povinnosti, vyplňovanie kontrolného výkazu alebo vyhotovenie faktúr. Zo školenia si môžete odniesť podrobný návod, aké má slovenský podnikateľ povinnosti z hľadiska DPH alebo ako má slovenská spoločnosť, ktorá je alebo nie je platiteľ DPH, postupovať v závislosti od miesta dodania služby alebo od osoby zákazníka.

Popis:

Ako bonus získa každý účastník školenia zdarma:

• Služby daňovej a mzdovej pohotovosti – odborníci odpovedajú na vaše otázky počas 30 dní

Program:

• Určenie miesta dodania služby prepravy tovaru v závislosti od osoby zákazníka.
    • (prepravy medzi členskými štátmi, tretími štátmi a ich kombinácie)
  • Určenie miesta dodania iných služieb, s ktorými sa stretávajú dopravcovia.
    • (doplnkové služby pri preprave, nájom dopravných prostriedkov, mýt­ne)
  • Prepravy tovarov spojené s vývozom a dovozom tovaru.
    • (posúdenie jednotlivých prepráv, dôkazy)
  • Deň dodania služby u dopravcu a u zasielateľa, vznik daňovej povinnosti, „samozdanenie“ pri prepravách dodaných zahraničnými osobami.
  • Odpočet dane
    • (podmienky odpočítania dane pri službách dodaných zahraničnými osobami)
  • Vyhotovenie faktúr v závislosti od druhu prepravy a zákazníka.
  • Uvádzanie prepráv v súhrnnom výkaze.
  • Vyplňovanie kontrolného výkazu dopravcom (praktické príklady uvádzania faktúr v kontrolnom výkaze).
  • Rôzne (fakturácia poškodeného tovaru, stojného, márnej jazdy).

Lektor: Ing. Milan Kúdela, člen SKDP a daňový poradca pre právnické aj fyzické osoby. Počas svojej dlhoročnej praxe pôsobil ako audítor, finančný manažér či konateľ v spoločnosti gpa SK, s.r.o venujúcej sa poradenstvu pre sprostredkovanie hypotekárnych úverov. Svoje praktické skúsenosti nadobudol v priebehu niekoľkých rokov, počas ktorých vykonával činnosti, ako zastupovanie klientov pred daňovým úradom, vypracovávanie daňových priznaní a hlásení, vykonávanie daňových previerok daní z príjmu a dane z pridanej hodnoty, daňové posudzovanie fúzií, splynutí a rozdelení spoločností, tvorba daňových optimalizačných modelov a ďalšie. Popri svojej profesii sa venuje tiež publikačnej a lektorskej činnosti v SR alebo v ČR, kde prednáša slovenské daňové právo.

HARMONOGRAM:

• 8.30 – 9.00 prezentácia účastníkov školenia
  • 9.00 – 11.00 prednáška
  • 11.00 – 12.00 obedňajšia prestávka
  • 12.00 – 15.00 prednáška spojená s diskusiou

Účastníci seminára v hoteli Saffron môžu využiť parkovanie v areáli hotela alebo na podzemnom parkovisku za zľavnenú cenu 8 eur na celý deň.

Úhradu účastníckeho poplatku je potrebné realizovať do 3 pracovných dní od vystavenia zálohovej faktúry (príp. proforma faktúry), najneskôr však 3 pracovné dni pred konaním školenia.

Poznámka k cene

Účastnícky poplatok obsahuje cenu 1-dňového školenia, organizačné náklady, pracovné materiály, teplý obed.