NDT - Nedeštruktívne zváranie

TÜV SÜD Slovakia s.r.o.

Výrobkové sektory na ktoré sú kurzy štandardne zamerané: zvary, odliatky, tvárnené výrobky, výkovky, trubky. V prípade záujmu bude kurz zameraný len na Vami stanovenú kombináciu sektorov.

Realizujeme kurzy na NDT metódy:

• Skúšanie ultrazvukom UT1+2/UTThP 1+2 priamy prístup
  • Skúšanie prežarovaním RT 1+2/RTThP1+2 priamy prístup
  • Vyhodnocovanie rádiogramov zvarových spojov RT-FAS
  • Meranie hrúbok ultrazvukom UTT
  • Skúšanie magnetickou práškovou metódou MT1+2 priamy prístup
  • Skúšanie kapilárnymi metódami PT1+2 priamy prístup
  • Skúšanie vizuálnymi metódami VT1+2 priamy prístup
  • Skúšanie zvarových spojov plastov vizuálnymi metódami VT ThP 2 priamy prístup
  • Vírivé prúdy ET 1+2 priamy prístup
  • Vírivé prúdy ET1
  • MT3, PT3, VT3, nepriamy prístup
  • Smernica ES o tlakových zariadeniach 2014/68/EU PED

Vysvetlivky: ThP- termoplasty

Priamy prístup: Uchádzač absolvuje kurz na druhý stupeň bez toho aby absolvoval kurz na prvý stupeň. Rozsah kurzu je daný súčtom hodín pre prvý aj druhý stupeň.

Od 4 účastníkov organizujeme kurzy aj priamo vo Vašej firme. V prípade firemných kurzov alebo ak Vám uvedené termíny kurzov nevyhovujú prispôsobíme termín Vašim požiadavkám. Garantujeme lektorov s minimálne 5 ročnou praxou v oblasti NDT. Obsah a rozsah kurzov je v súlade s STN EN ISO 9712, TNI CEN ISO/TR 25107 a TNI CEN ISO/TR 25108.

Zároveň ponúkame vypracovanie NDT postupov pracovníkom tretieho stupňa, poradenstvo v oblasti NDT a zvárania

Poznámka k cene

Cena závisí od typu školenia. Cenovú ponuku na mieru Vám vypracujeme po vyšpecifikovaní Vašich potrieb a požiadaviek.

Ing. Erika Bartková, PhD.
erika.bartkova@tuv-sud.sk