MANAŽMENT OSOBNÝCH FINANCIÍ finančná gramotnosť

PIATKY 8 - 12 hod
9.10. / 16.10. / 23.10. / 30.10. / 13.11. 2020

Cieľ kurzu:
- rozvíjať finančnú gramotnosť občanov a tým pomôcť zlepšiť ich životnú úroveň
- vysvetliť spôsoby, že za svoje financie musíme prevziať vlastnú zodpovednosť nenechať ju len pre finančných poradcov a štátne inštitúcie

OBSAH VZDELÁVANIA

Peniaze. Toľko sa o nich hovorí. Sú súčasťou každodenného života. Peniaze zohrávajú v živote každého dôležitú úlohu. Sú prostriedkom na zabezpečenie životných potrieb, istôt, aj na plnenie snov. Koľko peňazí je dosť na život? Koľko človek potrebuje?

Je ťažké zabezpečiť potrebné množstvo peňazí na slušné živobytie. Prevažná väčšina Slovákov si chce a vie peniaze získať prácou - či už v zamestnaní alebo podnikaním. Otázka znie: „Vieme sa o ne dobre postarať, vieme si neraz ťažko zarobené peniaze riadiť, manažovať?“ Ľudia ich často „vyhadzujú von oknom.“ Nie preto, žeby boli nezodpovední, ale preto, že sú „finančne negramotní.“ Hospodárenie, nakladanie s peniazmi tak, aby prinášali spokojnosť a úžitok je činnosť ako každá iná: dá sa to naučiť.

Témy školenia:
1. Zdroje príjmov, životné istoty a peniaze
2. Príjmy, odvody, dane a poistenie
3. Osobný a rodinný rozpočet
4. Pracovno-právne vzťahy, podnikanie
5. Úvery, kúpa na splátky, kreditná karta
6. Osobný bankrot
7. Úspory a čo s nimi
8. Komerčné poistenie
9. Ochrana spotrebiteľa
10. Otázky a odpovede

Cena : 130,- € , avšak pri platbe vopred celkom možná zľava - nová cena : 100,- €

Prihláška je záväzná po uhradení poplatku za školenie, alebo dohode s AV
Poplatok je nutné uhradiť najneskôr 5 dní pred začiatkom školenia.
Platba v prospech účtu SK47 0200 0000 0031 7933 7255 VS 200323 v poznámke : priezvisko a názov vzdelávania
Ďalšie organizačné informácie poskytujeme len záväzne prihláseným záujemcom

vzdelávanie je určené pre širokú verejnosť, pre nezamestnaných evidovaných na Úrade práce a sociálnych vecí, pre mamičky na materskej dovolenke, dôchodcov ap.

Certifikát certifikát AV Poznámka k cene

v texte