Projektový manažment pre neprojektových ľudí

a_set, s.r.o.

Projektový manažment sa postupne stáva základnou zručnosťou pre ľudí pracujúcich vo všetkých sférach a odvetviach.

Tréning je určený najmä pre:

vedúcich oddelení

majiteľov firiem

lídrov, majstrov

ľudí, ktorí majú záujem o projektové riadenie                                                    Cieľom školenia je oboznámiť účastníkov s princípmi plánovania a riadenia projektov. Naučiť ich efektívne plánovať, realizovať a vyhodnocovať výsledky projektu, využívaním moderných metód projektového manažmentu. Účastníci sa zároveň formou tímovej práce naučia pripraviť modelový (vzorový) projekt pomocou prípadovej štúdie orientovanej do oblasti ich záujmu. Budú mať možnosť vymeniť si  praktické skúsenosti s prípravou a riadením projektov. Kurz pomôže zdokonaliť hard i soft zručnosti, ktoré sú potrebné pri riadení projektov. Tréning je vedený formou klasického školenia (lektor v interakcii s poslucháčmi), na ktoré nadväzuje riešenie prípadovej štúdie (spracovanie návrhu konkrétneho projektu). Teoretická časť prebieha súbežne s praktickou, ktorá kladie dôraz na tímovú prácu.

• Úvod do projektového riadenia, základné princípy projektového manažmentu, definovanie projektu a projektového manažmentu.
  • Životný cyklus projektu, vymedzenie úloh jednotlivých členov tímu, role v projektovom riadení.
  • Inicializácia projektu. Situačná analýza. Východiskové podmienky.
  • Záujmové skupiny (Stakeholders) projektu a práca s nimi.
  • Formulácia hlavných a špecifických cieľov projektu, definovanie priorít.
  • Plánovanie projektu, zostavenie podrobného popisu jednotlivých aktivít. Work breakdown structure
  • Časový harmonogram projektu, tvorba časových rezerv, sieťové grafy, plánovanie a využitie zdrojov projektu.
  • Tvorba rozpočtu projektu, finančné riadenie projektu pri jeho realizácii.
  • Riadenie projektových úloh – tímová práca a komunikácia, komunikačný systém projektu, tvorba konsenzu, rozhodovanie, riadenie projektového tímu.
  • Proces monitorovania a kontroly projektu.
  • Identifikácia a riadenie projektových rizík, manažment zmien v projekte.
  • Komunikácia v projektovom tíme a vedenie projektového tímu.
  • Osobnosť projektového manažéra.

• Majitelia malých a stredných firiem
  • Manažéri na rôznych úrovniach riadenia
  • Projektoví manažéri
Certifikát Osvedčenie o absolvovaní Poznámka k cene