Riešenie personálnych problémov pri skončení pracovného pomeru so zamestnancom a vymáhanie škody spôsobenej zamestnancom

Verlag Dashöfer, s.r.o.

V súčasnej dobe sa v aplikačnej praxi čoraz viac stretávame s prípadmi, kedy súd rozhodne, že zamestnávateľ skončil pracovný pomer so zamestnancom neplatne. Pre zamestnávateľa to má zásadné, v niektorých prípadoch až likvidačné následky, nakoľko zamestnávateľ je povinný doplatiť zamestnancovi mzdu až v rozsahu za posledných 36 mesiacov a aj trovy súdneho konania. Školenie je zamerané na prípady súvisiace s platným skončením pracovného pomeru tak, aby k takýmto prípadom nedochádzalo. Taktiež sa účastníci školenia dozvedia o postupoch a spôsoboch, ako vymôcť od zamestnanca škodu, ktorú im spôsobil.

• Možnosti skončenia pracovného pomeru.
  • Postup zamestnávateľa pri podanej žalobe zamestnancom.
  • Postup zamestnávateľa v súdnom konaní o platnosť skončenia pracovného pomeru.
  • Postup zamestnávateľa pri porušení pracovnej disciplíny zamestnancom.
  • Postup zamestnávateľa pri skončení pracovného pomeru za porušenie pracovnej disciplíny.
  • Postup zamestnávateľa pri skončení pracovného pomeru za neuspokojivé plnenie pracovných úloh.
  • Postup zamestnávateľa pri okamžitom skončení pracovného pomeru.
  • Nároky zamestnávateľa pri platnom skončení pracovného pomeru.
  • Nároky zamestnanca pri neplatnom skončení pracovného pomeru.
  • Obsahové náležitosti výpovede a oznámenia o okamžitom skončení pracovného pomeru.
  • Postup zamestnávateľa pri vymáhaní škody, ktorú spôsobil zamestnanec.
  • Výška škody, ktorú môže zamestnávateľ vymáhať od zamestnanca a súdna prax.

Personalisti, riaditelia a konateľom firiem a spoločností.

Dana Jánošíková
02 / 33 00 52 28