Detail kurzu

Ekonómia pre manažérov a riaditeľov - ako sa správne zorientovať v ekonomických ukazovateľoch, účtovnej závierke, daniach a DPH

Verlag Dashöfer, s.r.o.

Popis kurzu

Seminár Ekonómia pre manažérov a riaditeľov – ako sa správne zorientovať v ekonomických ukazovateľoch, účtovnej závierke, daniach a DPH je určený primárne podnikateľom, manažérom a štatutárom firiem, aby sa zorientovali v základných ekonomických pojmoch, porozumeli základom účtovníctva s cieľom orientovať sa v účtovných výkazoch, ekonomických ukazovateľoch a pochopili fungovanie daní, najmä DPH.

Obsah kurzu

  • Lektor Vám vysvetlí význam základných ekonomických pojmov ako napr. aktíva, pasíva, obchodný majetok, vlastné imanie, základné imanie, výnosy, náklady, tržby, obrat a ďalšie.
  • Ujasní Vám rozdiel medzi jednoduchým, podvojným účtovníctvom a IFRS a objasní, kedy ktorú formu podnikatelia používajú.
  • Zoznámi Vás s tým, ako by mala vyzerať účtovná závierka, jej jednotlivé výkazy a naučí, ako sa orientovať vo výkazoch a čo sa z nich dá dozvedieť.
  • Na praktických príkladoch skutočných firiem zistíte ako čítať účtovné závierky.
  • Objasnite si základy fungovania dane z príjmov a DPH.
  • Naučíte sa používať základné finančné ukazovatele výkonnosti podniku ako napr. rentabilita, likvidita, zadlženosť a ďalšie.

Cieľová skupina

majiteľom, konateľom, účtovníkom

Kontaktná osoba

Dana Jánošíková
+421 2/330 052 28
dana.janosikova@eseminare.sk

Hodnotenie
OrganizátorĎalšie termíny kurzu
Termín Cena Miesto konania Zarezervovať