CCNA Routing and Switching 2: Základy smerovaných a prepínaných sietí

ELCT, s.r.o.

Školenie sa zameriava sa na LAN (VLAN) siete.

Dôraz je kladený na konfiguráciu prepínačov, smerovanie medzi VLAN sieťami a získanie praktických zručností so statickým a dynamickým smerovaním. Účastníci školením získajú nielen základné teoretické vedomosti ale aj praktické zručnosti z oblasti smerovania a prepínaných sietí.

Obsah školenia:

• Úvod do prepínaných sietí
  • Prepínané siete
  • Virtuálne LAN (VLAN)
  • Koncept smerovania
  • Smerovanie medzi VLAN sieťami
  • Statické smerovanie
  • Úvod do dynamických smerovacích protokolov
  • Filtrovanie komunikácie (ACL)
  • Protokol DHCP (dynamické prideľovanie IP adries)
  • Preklad adries NAT

Školenie má rozsah 40 hodín a je organizované prezenčnou formou, zvyčajne ako 5 celodňových stretnutí vedených kvalifikovaným lektorom v počítačovej učebni vybavenej potrebnou sieťovou technológiou Cisco. Teoretický výklad je vhodne dopĺňaný praktickými hands-on cvičeniami priamo so sieťovými prvkami a technológiou. Pre zvládnutie obsahu školenia sa od účastníka očakáva samoštúdium odporúčaných študijných zdrojov. Po úspešnom zvládnutí celého školenia získavajú účastníci osvedčenie o absolvovaní vzdelávacej aktivity.

Školenie je pre širokú škálu záujemcov, najmä pre sieťových administrátorov, ktorí ktorí majú základné skúsenosti a vedomosti z problematiky počítačových sietí.

Pri účastníkoch sa predpokladá aspoň stredoškolské vzdelanie a technická orientácia. Nutným vstupným predpokladom pre účastníkov je zvládnutie základnej problematiky počítačových sietí na úrovni školenia CCNA Routing and Switching 1, resp. absolvovanie tohto školenia: základná charakteristika a typológia počítačových sietí, sieťový operačný systém, sieťové protokoly a komunikácia, model OSI, základy technológie Ethernet, subsiete, úvod do problematiky bezpečnosti a výkonu sietí.

Nevyhnutným predpokladom je aj znalosť anglického jazyka na úrovni porozumenia technického textu.

Certifikát osvedčenie o absolvovaní školenia Poznámka k cene

Pre aktuálne možnosti zliav nás kontaktujte. Účastnícky poplatok pre účastníkov z radov uchádzačov o zamestnanie môže byť preplatený v rámci programu RE-PAS.

info@elct.sk

Ďalšie termíny kurzu