Webinár: Povinná dokumentácia podľa GDPR v roku 2024- JUDr. Marcela Macová, PhD.

Poradca podnikateľa, spol. s r.o.

Ktoré dokumenty podľa GDPR musia mať zabezpečené komerčné firmy, e-shopy, školy či subjekty samosprávy a verejnej správy? Vzory aj praktické informácie, ktoré vám uľahčia túto dokumentáciu vypracovať legislatívne správne, vám poskytne JUDr. Marcela Macová, PhD., ktorá dlhé roky pôsobila na Úrade na ochranu osobných údajov SR a v súčasnosti je renomovanou poradkyňou pre danú problematiku.

Bonusy

Odborné poradenstvo s lektorom počas priameho prenosu formou chatu

Videozáznam z webinára na 30 dní

Program

V minulosti mali spoločnosti vypracovaný tzv. bezpečnostný projekt. Takýto výraz Nariadenie GDPR nepozná, za to vyžaduje vypracovanie inej dokumentácie, akej, to si povieme počas školenia.

• Predstavte si, že k vám má prísť na kontrolu Úrad na ochranu osobných údajov SR. Viete, čo všetko si predstaviť pod pojmom dokumentácia podľa GDPR?
  • Povieme vám, čo všetko pojem „dokumentácia“ zahrnuje.
  • Ukážeme si vzory dokumentov.
  • Povieme si, čo je najčastejšie kontrolované.
  • Povieme si, aké chyby najčastejšie prevádzkovatelia pri predkladaní dokumentácie robia.
  • Aktualizujete dokumentáciu? Potrebujete uchovávať aj starú? Dokedy?
  • Priestor na vaše otázky

9.00 –11.00 prednáška spojená s diskusiou

Profil lektora

JUDr. Marcela Macová, PhD.

Absolvovala Právnickú fakultu Masarykovej univerzity v Brne, nadväzne na Univerzite Pavla Jozefa Šafárika v Košiciach obhájila rigoróznu prácu na tému „Ochrana osobných údajov“ a na Univerzite Komenského v Bratislave v roku 2016 ukončila doktorandské štúdium zamerané na ochranu osobných údajov. V rokoch 2005 až 2013 pôsobila na Úrade na ochranu osobných údajov Slovenskej republiky. Aktívne sa zúčastňuje na rôznych odborných konferenciách, je autorkou viacerých komentárov k zákonom o ochrane osobných údajov, ako aj mnohých publikovaných článkov o ochrane osobných údajov. Ako lektorka sa špecializuje na tému „ochrana osobných údajov“. V súčasnosti sa prostredníctvom svojej spoločnosti DAPRO Consulting s. r. o. profesionálne venuje aj výkonu funkcie.

...

sinska@pp.sk