Zákoník práce pro vedoucí zaměstnance

TSM, spol. s r.o.

Pojďme se spolu podívat na zákoník práce z trošku jiného úhlu pohledu – projdeme si jej totiž pohledem vedoucích zaměstnanců. Zpočátku absolvujeme trochu nezbytné teorie a zbývající část kurzu se zaměříme na konkrétní dotazy z praxe, které jsem nashromáždila v průběhu své advokátní a lektorské praxe.
V cca čtyřech hodinách školení se budeme zabývat následujícím:
  • kdo je vedoucí zaměstnanec, jaké má povinnosti,
  • zda je zaměstnanec „v právu“, když požaduje placené volno na návštěvu lékaře, svatbu, pohřeb či z důvodu hledání nového zaměstnání (a nejen to),
  • projdeme si spolu moji typologii problémových zaměstnanců a povíme si, jak se s jejich zaměstnaneckými nešvary vypořádat,
  • zaměříme se rovněž na to, co nám zaměstnanci v práci často odmítají (jít na lékařskou prohlídku, podrobit se dechové zkoušce na alkohol, převzít výpověď či okamžité zrušení pracovního poměru, vykonávat práci atd.)
  • seznámíme se se základními principy nařizování a čerpání dovolené na konkrétních příkladech,
  • projdeme si různé intenzity porušení pracovní kázně a způsoby skončení pracovního poměru.
Po obecné teorii je kurz koncipován jako systematicky řazené otázky a odpovědi z praxe, které si postupně probereme jak v rámci teorie, tak v rámci doporučeného řešení pro praxi.

Těším se na vás :-)

V cca čtyřech hodinách školení se budeme zabývat následujícím:
  • kdo je vedoucí zaměstnanec, jaké má povinnosti,

Těším se na vás :-)