Preferenční a nepreferenční původ zboží v mezinárodním obchodě

1. Customs Agency s.r.o.

Odborné školení zaměřené na praktické používání pravidel preferenčního a nepreferenčního původu zboží spolu s praktickými příklady a řešeními případů. Dozvíte se, jak správně vystavit důkazy původu v EU, s uvedením zemí, se kterými má EU uzavřeném mezinárodní dohody či smlouvy. Přiblížíme Vám možnosti využití preferenčních výhod, současně Vás naučíme, jak zjistíte, jestli máte a kdy nárok na využití preferenčního zacházení. Dozvíte se více o možnostech kumulace, zjednodušení či jak správně vystavit dodavatelské prohlášení. S novými znalostmi dokážete předejít incidentům či chybám a dokážete ušetřit čas i peníze. Proškolíme Vaše pracovníky tak, aby správně aplikovali pravidla preferenčního původu zboží při dovozu, resp. vývozu a získaly pro Vaše zboží konkurenční výhodu a ušetřili nemalé finanční prostředky.

1. Preferenční systémy EU (smluvní - dvoustranné, mnohostranné, jednostranné - nereciproční)

2. Podmínky získání preferenčního původu (dostatečné zpracování, minimální operace)

3. Důkazy preferenčního původu zboží

4. Kumulace zboží na bázi shodnosti pravidel původu

5. Zjednodušený postup při potvrzování původu zboží (schválený vývozce)

6. Nejčastější pochybení, podpůrné dokumenty, následná verifikace

7. Chyby v preferenčních dokladech a nejčastější nedostatky u schválených vývozců

8. Důvody, které vedou k neuznání preferenčních dokladů

9. Možné úpravy při vystavování preferenčních dokladů

10. Vystavování dodavatelských prohlášení

11. Verifikace dodavatelského prohlášení, verifikační řízení - tiskopis INF 4

12. Závazné informace o původu zboží

Všichni obchodníci a podnikatelé, kteří obchodují se zeměmi mimo Evropskou unii, dovozci, vývozci, výrobci, distributoři, prodejci, zpracovatelé, dodavatelé, odběratelé, celní deklaranti, obchodníci, kupující, prodejci, manažeři, právníci, celní deklaranti.

Ďalšie termíny kurzu
Termín Cena Miesto konania Zarezervovať