Webinár: Pravidlá finančnej kontroly (administratívna, kontrola na mieste...) v roku 2023 – pre verejnú správu, samosprávu, školy, VÚC a kontrolórov

Akadémia vzdelávania Zvolen

ONLINE VZDELÁVANIE

09,00 – 11,00 – prednáška spojená s diskusiou

Cieľová skupina:

• Vnútorní kontrolóri a pracovníci útvaru kontroly zriadených subjektov
  • Kontrolóri vo verejnej správe a štátnych fondoch
  • Poverené osoby riaditeľom/predsedom/štatutárom na výkon finančnej kontroly na mieste
  • Zamestnanci zodpovední za výkon administratívnej finančnej kontroly (pri poskytovaní dotácií, transferov a grantov z rozpočtu)
  • Hlavní kontrolóri miest a obcí a zamestnanci útvarov hlavných a miestnych kontrolórov

Bonusy

Odborné poradenstvo s lektorom počas priameho prenosu formou chatu

Videozáznam z webinára na 30 dní

• Začatie kontroly
  • Výkon kontroly – povinnosti a oprávnenia pri výkone kontroly
  • Dodržiavanie princípu predpojatosti pri kontrole
  • Zabránenie konfliktu záujmov
  • Správnosť zakotvenia porušení zákonov, zmlúv či vnútorných predpisov
  • Čiastkové výstupy o kontrole
  • Náležitosti výstupov o kontrole – ako  ich správne spracovať
  • Najčastejšie chyby a riešenia
  • Priestor na vaše otázky

AKO PREBIEHA VZDELÁVANIE A PRIHLÁSENIE SA ONLINE zašleme záväzne prihláseným
Účastnícky poplatok obsahuje cenu 1-dňového školenia, organizačné náklady, pracovné materiály.

Úhradu účastníckeho poplatku je potrebné realizovať najneskôr 3 pracovné dni pred konaním školenia.
V prípade požiadavky fakturácie prosíme včas zaslať fakturačné údaje, resp. objednávku, inak platba v prospech účtu SK47 0200 0000 0031 7933 7255 VS RRMMDD v poznámke skrátený názov seminára, meno účastníka

Potrebujete prakticky a bez čítania zákona objasniť, ako legislatívne správne vykonať finančnú kontrolu? Finančný kontrolór PhDr. Jozef Sýkora, MBA, v tomto roku spracoval komentár k zákonu o finančnej kontrole a audite, na základe ktorého vám prostredníctvom webinára prináša jedinečný pohľad na prax spojenú s administratívnou finančnou kontrolou, finančnou kontrolou na mieste a kontrolou zamestnancov, ktorí vykonávajú administratívnu finančnú kontrolu. Krok po kroku nahliadneme na začatie a priebeh kontroly, povinnosti a oprávnenia, najčastejšie chyby a riešenia, ako aj povinné výstupy o kontrole. Okrem toho, že vám lektor poskytne všetky dôležité vzory do praxe, poskytne vám taktiež cenný priestor konzultovať individuálne otázky.

Ďalšie termíny kurzu
Termín Cena Miesto konania Zarezervovať