Účtovná závierka v podvojnom účtovníctve pre podnikateľov za rok 2021 - Ing. Mária Horváthová

Poradca podnikateľa, spol. s r.o.

Prednáška je zameraná na zdôraznenie osobitostí pri zostavení účtovnej závierky za rok 2021. Vplyv hmotnoprávnych predpisov – Obchodného zákonníka, zákona o dani z príjmov na účtovníctvo podnikateľov a ich zapracovanie do jednotlivých povinných prác pri zostavení, schválení a zverejnení účtovnej závierky. Základom účtovnej závierky je správne ocenenie jednotlivých vykazovaných položiek, osobitosti vykazovania pohľadávok a záväzkov voči prepojeným účtovným jednotkám. Posúdenie schopnosti účtovnej jednotky nepretržite pokračovať vo svojej činnosti.

Školenie budeme zároveň vysielať aj ONLINE

Korona Safe:

• Meranie teploty pri vstupe do priestorov
  • Priebeh registrácie s náležitým odstupom
  • Dezinfekcia a ďalšie hygienické opatrenia v priestoroch
  • Odstup a sedenie podľa aktuálne platných nariadení
  • Hygienické opatrenia pri podávaní cateringu

Bonusy

Odborné poradenstvo s lektorom počas školenia

Videoškolenie k danej problematike

Účtovníctvo v priebehu roka 2021

• Účtovné prípady podľa jednotlivých zložiek majetku a záväzkov. Správne účtovanie položiek vlastného imania.

Kroky pred zostavením účtovnej závierky

• Inventarizácia majetku, záväzkov a vlastného imania. Výsledky inventarizácie z pohľadu účtovníctva a z pohľadu zákona o dani z príjmov.
  • Účtovné prípady spojené s účtovnou závierkou – oceňovanie majetku a záväzkov ku dňu, ktorému sa zostavuje účtovná závierka:
    • ocenenie reálnou hodnotou v účtovnej závierke a vplyv na základ dane z príjmov,
    • opravné položky v účtovnej závierke a opravné položky z pohľadu zákona o dani z príjmov,
    • nevyfakturované dodávky, pohľadávky s neurčitou výškou a rezervy v účtovnej závierke a daňovo uznané rezervy,
    • kurzové rozdiely,
    • časové rozlíšenie nákladov a výnosov.
  • Zabezpečenie úplnosti účtovníctva – doúčtovanie účtovných prípadov z dôvodu zostavenia účtovnej závierky.

Rozsah zostavenia účtovnej závierky pre účtovné jednotky účtujúce v podvojnom účtovníctve

• Položky súvahy a výkazu ziskov a strát
  • Poznámky – dôležitá zákonná povinnosť účtovnej závierky

Archivácia účtovnej závierky, možnosti a legislatívne zmeny, ukladanie do registra účtovných závierok, proces schvaľovania účtovnej závierky, zmeny pre povinnosť overenia účtovnej závierky audítorom

08.30 – 09.00 prezentácia účastníkov školenia
09.00 – 11.00 prednáška
11.00 – 12.00 obedňajšia prestávka
12.00 – 15.00 prednáška spojená s diskusiou

Účastnícky poplatok: obsahuje cenu 1-dňového školenia, organizačné náklady, pracovné materiály, teplý obed. Účastníci seminára v hoteli Saffron môžu využiť parkovanie v areáli hotela alebo na podzemnom parkovisku za zľavnenú cenu 8 eur na celý deň. Úhradu účastníckeho poplatku je potrebné realizovať do 3 pracovných dní od vystavenia zálohovej faktúry (príp. proforma faktúry), najneskôr však 3 pracovné dni pred konaním školenia.
Profil lektoraIng. Mária Horváthová

Dlhoročná odborníčka a metodička účtovníctva podnikateľov. Audítorka Slovenskej komory audítorov a IFRS expert. Členka metodickej komisie účtovných štandardov Slovenskej komory audítorov. Lektorka a autorka odborných článkov.

pre všetkých, ktorých táto téma zaujíma . . .

sinska@pp.sk