2 - dňové školenie: Zákonník práce pod lupou - JUDr. Alena Huťanová

Poradca podnikateľa, spol. s r.o.

Aj v roku 2021 sme tu pre vás s témou pracovného práva na Slovensku.

Počas 2-dňového školenia si tradične spolu s odborníčkou z praxe Alenou Huťanovou prejdeme všetky ustanovenia Zákonníka práce vzhľadom na legislatívne zmeny od 1. 1. 2021.

Či už ste personalistom, manažérom, právnikom či neprávnikom venujúcim sa pracovnému právu na seminári budete mať dostatočný priestor na to, aby ste si ozrejmili všetky náležitosti spojené so vznikom pracovného pomeru až po jeho ukončenie. Venovať sa okrem iného budeme druhom pracovných pomerov, povinnostiam zamestnancov, odstupnému a odchodnému, pracovnému času, dovolenke a prekážkam v práci alebo dohodám o prácach vykonávaných mimo pracovného pomeru. V priebehu 2 dní budete mať zároveň príležitosť konzultovať vlastné problémy a spoločne sa pokúsime nájsť ich optimálne riešenia.

• Úvod, základné zásady a základné pojmy
  • Založenie a vznik pracovného pomeru
  • Pracovná zmluva a jej náležitosti
  • Druhy pracovných pomerov
  • Zmena pracovného pomeru
  • Spôsoby a dôvody skončenia pracovného pomeru
  • Ochrana zamestnanca pred výpoveďou a okamžitým skončením pracovného pomeru
  • Zástupcovia zamestnancov pri skončení pracovného pomeru
  • Odstupné a odchodné
  • Pracovná disciplína a postihy za jej porušovanie
  • Pracovný čas, možnosti a spôsoby jeho rozvrhnutia, práca na zmeny
  • Pracovná pohotovosť, práca nadčas a práca vo sviatok
  • Nočná práca, práca v sobotu a nedeľu vrátane zmien daných novelou ZP
  • Dovolenka, jej čerpanie, pri skrátenom a nerovnomerne rozvrhnutom pracovnom čase
  • Prekážky v práci  v praxi, druhy a ako, resp. čo uznať pri pevnom a pružnom prac. čase
  • Dohody o prácach vykonávaných mimo pracovného pomeru

HARMONOGRAM:
8.30 – 9.00 prezentácia účastníkov školenia
9.00 – 11.00 prednáška
11.00 – 12.00 obedňajšia prestávka
12.00 – 15.00 prednáška spojená s diskusiou

Účastnícky poplatok obsahuje cenu 2-dňového školenia, organizačné náklady, pracovné materiály, teplý obed.

Účastníci seminára v hoteli Saffron môžu využiť parkovanie v areáli hotela alebo na podzemnom parkovisku za zľavnenú cenu 8 € na celý deň.

Úhradu účastníckeho poplatku je potrebné realizovať do 3 pracovných dní od vystavenia zálohovej faktúry (príp. proforma faktúry), najneskôr však 3 pracovné dni pred konaním školenia.

Termíny a miestaDátum:Miesto konania:Organizačné pokyny:Cena s DPH:Prihlásiť sa:Od: 21. 10. 2021
Do: 22. 10. 2021Bratislava

Hotel Saffron, Školská 5

Mapa216 €KúpiťProfil lektoraJUDr. Alena Huťanová

Lektorka v súčasnosti pracuje ako konzultant a poradca pre viacerých firemných, ale aj privátnych klientov a popritom od r. 2009 vykonáva tiež aktívnu lektorskú činnosť pre viaceré vzdelávacie inštitúcie. Od roku 2010 má oprávnenie pôsobiť ako mediátor, avšak túto činnosť vrátane poradenstva vykonáva len v oblasti svojho zamerania.

pre všetkých, ktorých táto téma zaujíma . . .

sinska@pp.sk