Motivácia žiakov - pohľad scestovaného učiteľa

V lavici s.r.o.

-online vzdelávanie z pohodlia Vášho domova

-osvedčenie o absolvovaní s možnosťou vloženia do pedagogického portfólia

-online chat s lektorom

Prednášajúci vyučoval v mnohých krajinách sveta, vrátane exotických ako India, Mexiko, Papua Nová Guinea, Spojené Arabské Emiráty. Tak zistil, že v mentalita žiakov a ich správaní sa odráža (okrem iného aj) prevládajúci spôsob výučby v danej krajine. Webinár bude teda niečo ako „pedagogický cestopis“ ukazujúci a vysvetľujúci, ako atmosféra v učebni reflektuje spoločenskú klímu a vzťahy účastníkov v nej – buď motivuje žiakov učiť sa alebo ich od toho odrádza.

Samozrejme, webinár poskytne obraz, ktorý je do veľkej miery subjektívny, lebo postavený na mojich osobných skúsenostiach. Verím však, že nepriamo ukáže, že vzdelávací systém je iba zrkadlom toho, čo sa (vo väčšom rozsahu) deje vo zvyšku spoločnosti.

-pedagogická verejnosť, žiaci a rodičia