Finančné riadenie: jazykovo-komunikačný workshop v angličtine

Verlag Dashöfer, s.r.o.

Školenie vám poskytne praktický prehľad základnej terminológie z oblasti finančného riadenia firiem, funkčných fráz, ktoré sa v tomto kontexte používajú a možnosť precvičiť si získané vedomosti priamo v praxi.

Lexika („slovíčka, slovíčka, slovíčka“)

• Financial essentials – základné pojmy z oblasti finančného manažmentu a ich použitie v praxi
  • Financial reports – základná terminológia, ktorá sa používa vo finančných výkazoch
  • Numbers, figures and trends – ako pomenovať číselné vyjadrenia a trendy rýchlo, správne a s istotou

Komunikácia („slovíčka nie sú všetko“)

• Describing trends – kvalitatívne a kvantitatívne vyjadrenie trendov, opis grafu a vývoja)
  • Corporate finance – ako hovoriť o základných ukazovateľoch výkonu
  • Financial reports (P&L accounts, Balance sheets, Cashflow accounts) – ako opísať finančné výkazy a kauzálne vzťahy v nich

Jazykovo-komunikačné školenie je určené pre všetkých, ktorí komunikujú o podnikových financiách po anglicky, čítajú finančné výkazy v angličtine, prípadne po anglicky reportujú o výkone firmy z hľadiska financií.

Dana Jánošíková
02 / 33 00 52 28