Mzdová učtáreň v končiacom období pandémie - RNDr. Jozef Mihál

Poradca podnikateľa, spol. s r.o.

V dôsledku postupného uvoľňovania opatrení sa v praxi vynára množstvo otázok spojených s povinnosťami mzdárov a mzdárok v končiacom období pandémie.

Ak si aj vy potrebujete ozrejmiť, akým spôsobom budú mimoriadne opatrenia doznievať, na čo nezabudnúť pri prechode zo stavu núdzového do bežného režimu, dokedy je možné štát žiadať o príspevky a ktoré sú najvýhodnejšie, ako je to s úľavami pri odvodoch, dokedy je potrebné vykonať ročné zúčtovania a splniť si ďalšie daňové povinnosti za rok 2019, ako ďalej s dohodami a to najmä študentami, ako je to s čerpaním dovoleniek, ako čo najlepšie optimalizovať organizáciu pracovného času, aké povinnosti má zamestnávateľ ak dôjde k prepúšťaniu zamestnancov, prípadne máte ďalšie otázky týkajúce sa mzdového účtovníctva, pripravili sme pre vás praktické školenie, ktoré bude prebiehať súbežne ako živé aj online školenie.

Ako bonus získa každý účastník školenia zdarma:

• Služby daňovej a mzdovej pohotovosti – odborníci odpovedajú na vaše otázky počas 30 dní

• Rekapitulácia legislatívnych zmien
  • posun lehôt na ročné zúčtovanie dane z príjmov zo závislej činnosti
  • odpustenie a odklad splatnosti niektorých odvodov
  • zmeny v Zákonníku práce
  • zmeny v zákone o službách zamestnanosti

• Aktuálny stav projektu "Prvá pomoc"
  • opatrenia, ktoré môžu naďalej využiť zamestnávatelia
  • aké zmeny v projekte možno očakávať v letných mesiacoch

• Kľúčové ustanovenia Zákonníka práce v období reštartu ekonomiky
  • práca z domu
  • možnosti organizácie pracovného času
  • pravidelný a nepravidelný pracovný čas
  • konto pracovného času
  • čerpanie náhradného voľna
  • čerpanie dovoleniek
  • dohody (študenti)
  • dočasné pridelenie inému zamestnávateľovi
  • výpovede, výpovedná doba, odstupné
  • očakávané zmeny

• Diskusia k ďalším otázkam pracovného práva, dane z príjmov zo závislej činnosti a odvodov

HARMONOGRAM:
08.30 – 09.00 prezentácia účastníkov školenia
09.00 – 11.00 prednáška
11.00 – 12.00 obedňajšia prestávka
12.00 – 15.00 prednáška spojená s diskusiou

Zmena a doplnenie programu vyhradené.

V cene je zahrnutý rozsiahly pracovný materiál, občerstvenie a obed.

Úhradu účastníckeho poplatku je potrebné realizovať do 3 pracovných dní od vystavenia zálohovej faktúry (príp. proforma faktúry), najneskôr však 3 pracovné dni pred konaním školenia.

Pozor, prípadné poplatky za parkovanie nie sú zahrnuté v cene.

Profil lektora:

RNDr. Jozef Mihál

V rokoch 2008 až 2009 bol jedným zo štyroch členov prípravného výboru, ktorý stál na začiatku strany SaS. V rokoch 2010 – 2012 pôsobil ako minister práce, sociálnych vecí a rodiny. Od roku 2012 je poslanom NR SR. Je bývalý spoluzakladateľ politickej strany Nádej, neskôr podpredseda pre ekonomiku strany Sloboda a Solidarita. V súčasnosti pôsobí v rámci strany SPOLU – občianska demokracia. V roku 2007 založil spoločnosť RELIA s.r.o., prostredníctvom ktorej dodnes poskytuje podnikové a ekonomické poradenstvo. Popri svojej profesii sa venuje aj vydavateľskej a lektorskej činnosti, ktorá zahŕňa prednášanie na konferenciách, seminároch a školeniach na témy daní, odvodov, pracovného práva, účtovníctva alebo mzdového účtovníctva.

pre všetkých, ktorých táto téma zaujíma ....
Poznámka k cene

Účastnícky poplatok obsahuje cenu 1-dňového školenia, organizačné náklady, pracovné materiály, teplý obed.