Java II: Mierne pokročilý (Online školenie)

ELCT, s.r.o.

Praktické online školenie je určené záujemcom, ktorí už ovládajú základy programovania v jazyku Java a chcú sa dostať na úroveň Junior Developera (vhodnú pre programátorské spoločnosti).
Cieľom školenia je oboznámiť účastníkov s pokročilými technikami v jazyku Java, napr. JDBC, Swing a problematikou vstupno-výstupných prúdov. Účastníci si môžu svoje vedomosti overiť pri práci na tvorbe vlastnej aplikácie. Školenie Java II: mierne pokročilý nadväzuje na predchádzajúce školenie Java I: základy.
Školenie má rozsah 40 hodín a je organizované interaktívnou online formou, zvyčajne ako poldňové stretnutia vedené kvalifikovaným lektorom. Priebeh školenia je zacielený na to, aby sa v dostupnom čase prebrali potrebné témy, vrátane ich praktického odskúšania na príkladoch z praxe Účastníci online vzdelávania môžu priamo klásť otázky lektorovi a komunikovať s ním ako aj s ostatnými účastníkmi naživo v reálnom čase.

Teoretický výklad je vhodne dopĺňaný praktickými cvičeniami vo vývojom prostredí (komplexná praktická úloha a tzv. Code Review).
Preferované tréningové prostredia používané počas školenia: napr. Windows Oracle JDK 8, Linux openJDK 8, Eclipse, Netbeans a iné.
Pre zvládnutie obsahu školenia sa od účastníka očakáva samoštúdium odporúčaných študijných zdrojov.
Po úspešnom zvládnutí celého školenia získavajú účastníci osvedčenie o absolvovaní vzdelávacej aktivity.

Objektovo orientované programovanie
  • Modifikátory prístupu
  • Trieda Object a jej metódy
  • Preťažovanie a prepisovanie metód
  • Pokročilý dizajn tried
  • Tvorba jednoduchej objektovo orientovanej aplikácie
Výnimky
  • Vyvolanie výnimočných situácií v programe
  • Trieda Exception a jej potomkovia
  • Mechanizmus výnimiek v Jave
  • Ošetrovanie výnimočných situácií v aplikácii
JDBC - spracovanie SQL v jazyku Java
  • Inštalácia databázového servera, ovládača JDBC
  • Triedy: Statement, PreparedStatement, ResultSet, Connection
  • Vytvorenie databázy, tabuľky
  • Naplnenie tabuliek údajmi
  • Prepojenie Java aplikácie s databázovým serverom
  • Tvorba CRUD aplikácie
Programovanie grafických aplikácii v Java Swing
  • Vyvolanie informačných okien – JOptionPane
  • Základné komponenty grafickej aplikácie – JButton, JLabel, JTextField a iné
  • Tvorba menu aplikácie
  • Reagovanie na vzniknuté udalosti v aplikácii
  • Tvorba grafickej aplikácie s prepojením na databázový server
Vstupno - výstupné operácie – Java I/O
  • Vstupno – výstupné prúdy
  • Práca so súborom – trieda File
  • Znakové a dátové prúdy
  • Práca s konzolou
Vlákna
  • Vytvorenie a použitie vlákna
  • Životný cyklus vlákna
  • Synchronizácia vlákien
Praktická úloha: naprogramovanie jednoduchej aplikácie
  • Zadanie praktickej úlohy a jej vypracovanie
  • Konzultovanie s lektorom (Code Review)

Školenie je zamerané na širokú škálu záujemcov. Pre zaradenie účastníka na školenie je podmienkou jeho úspešné absolvovanie školenia Java I: Základ, resp. ak účastník aj bez absolvovania daného, úrovňou nižšieho školenia, disponuje potrebnými vedomosťami a zručnosťami.
Certifikát osvedčenie o absolvovaní školenia

info@elct.sk