Online seminár: Zrážky zo mzdy a exekučné zrážky zo mzdy od 1.7.2020 - RNDr. Jana Motyčková

Poradca podnikateľa, spol. s r.o.

Pod vedením RNDr. Jany Motyčkovej prinášame praktický pohľad na problematiku zrážok zo mzdy a exekučných zrážok. Vypočuť si môžete kompletný prierez danou problematikou, a to nielen z pohľadu Zákonníka práce, ale najmä z pohľadu reálnych skúseností z praxe. Ako správne zrážať exekúciu zamestnancom, ako sa menia od 1. 7. 2020 nedotknuteľné sumy a čo v prípade, ak je zamestnanec PN? Odpovede na tieto a ďalšie časté otázky si pre lepšie pochopenie problematiky objasníme prostredníctvom konkrétnych príkladov z praxe. Pozornosť venujeme všetkým náležitostiam spojeným s vykonávaním zrážok – od ustanovení vyplývajúcich zo zákona, cez uzavretie dohody o zrážkach až po výpočet a samotný výkon zrážok a exekúcií. Počas jediného dňa sa tak naučíte orientovať v povinnostiach zamestnávateľa ako aj zamestnanca a zároveň pochopíte ďalšie súvislosti spojené so zrážkami a exekúciami, ako je napríklad použitie "tretinového systému" pri výpočte zrážok či vyhlásenie konkurzu na zamestnanca.

Upozornenie: Vzhľadom na aktuálne nariadenie Ústredného krízového štábu týkajúceho sa prevencie proti nákaze vírusom SARS-CoV-2 sme boli nútení nahradiť pôvodné termíny živého školenia formou online seminára. Pre všetky online semináre platí, že počas celého ich priebehu máte možnosť prostredníctvom chatu klásť otázky lektorke/lektorovi, na ktoré vám následne odpovedá. Po zrealizovaní seminára navyše dostanete k dispozícií jeho videozáznam.

• Popis

Ako prebieha online seminár a technické podmienky pre sledovanie nájdete TU.

Ako bonus získa každý účastník:
    • Služby daňovej a mzdovej pohotovosti počas 30 dní

• Záznam z online seminára

Program

• Ustanovenia Zákonníka práce, zrážky v prospech zamestnávateľa, obmedzenie výšky zrážky
    • Zrážky zo mzdy podľa osobitných predpisov – exekúcie, nariadenia správnych orgánov, Sociálna poisťovňa
    • Dohody o zrážkach podľa § 551 Občianskeho zákonníka
    • Použitie "tretinového systému" pri výpočte zrážok, výpočet čistého príjmu a výšky zrážky – PRÍKLADY
    • Nepostihnuteľné sumy od 1.7.2020, vyživované osoby
    • Prednostné a neprednostné pohľadávky
    • Možnosť nižších alebo vyšších zrážok
    • Poradie zrážok a výpočet zrážky pri viacerých zrážkach, PRÍKLADY
    • Postup zamestnávateľa, doklady, začatie a ukončenie zrážania
    • Povinnosti zamestnávateľa pri vykonávaní zrážok, súčinnosť zamestnávateľa
    • Vyhlásenie konkurzu na zamestnanca

09:00 - 11:00 prednáška

11:00 - 11:30 prestávka

11:30 - 13:00 prednáška

13:00 - 13:15 prestávka

13:15 - 14:30 prednáška spojená s odpoveďami na otázky

RNDr. Jana Motyčková

Odborníčka na sociálne a zdravotné poistenie s dlhoročnými lektorskými skúsenosťami. V súčasnosti okrem lektorskej činnosti pôsobí ako spoločník a zároveň programátor – analytik mzdového softvéru v spoločnosti SOMI Trenčín spol. s r. o.

pre všetkých, ktorých táto téma zaujíma ...
Poznámka k cene

Účastnícky poplatok obsahuje cenu 1-dňového školenia, organizačné náklady, pracovné materiály, teplý obed.