Online seminár: Vedenie účtovníctva organizačnej zložky v roku 2020 - Ing. Milan Kúdela

Poradca podnikateľa, spol. s r.o.

Akým spôsobom má postupovať pri vedení účtovníctva zahraničná osoba, ktorá podniká na území SR prostredníctvom organizačnej zložky? Kedy jej vzniká stála prevádzkareň? A naopak, ako má postupovať slovenský podnikateľ, keď si zriadi organizačnú zložku v zahraničí? Tieto a ďalšie užitočné informácie o vedení účtovníctva organizačnej zložky nielen z pohľadu posledných schválených zmien v DPH a v dani z príjmov, ale najmä z pohľadu aplikačnej praxe môžete získať priamo od daňového poradcu Ing. Milana Kúdelu, ktorý je uznávaným expertom na problematiku daní a účtovníctva.

Ako prebieha online seminár a technické podmienky pre sledovanie nájdete TU.

Ako bonus získa každý účastník:
  • Služby daňovej a mzdovej pohotovosti počas 30 dní
  • Videozáznam z online seminára

Program

• Posudzovanie zdaniteľnosti ziskov nerezidentov vykonávajúcich podnikateľskú činnosť na území SR.

• Posudzovanie vzniku stálej prevádzkarne nerezidenta na území SR.

• Daňové a iné zákonné povinnosti nerezidenta so stálou prevádzkarňou na území SR.

• Spôsob zdaňovania príjmov nerezidenta so stálou prevádzkarňou na území SR.

• Vyčísľovanie základu dane stálej prevádzkarne nerezidenta:

• tvorba modelu priradenia nákladov zriaďovateľa OZ na jej OZ

• odpočítanie DPH verzus OZ

• obchodné právo a OZ a jej zastupovanie

09:00 - 11:00 prednáška

11:00 - 11:30 prestávka

11:30 - 12:00 prednáška

12:00 - 13:15 prestávka

13:15 - 14:30 prednáška spojená s odpoveďami na otázky

LEKTOR ŠKOLENIA:

Ing. Milan Kúdela

Člen SKDP a daňový poradca pre právnické aj fyzické osoby. Počas svojej dlhoročnej praxe pôsobil ako audítor, finančný manažér či konateľ v spoločnosti gpa SK, s.r.o venujúcej sa poradenstvu pre sprostredkovanie hypotekárnych úverov. Svoje praktické skúsenosti nadobudol v priebehu niekoľkých rokov, počas ktorých vykonával činnosti, ako zastupovanie klientov pred daňovým úradom, vypracovávanie daňových priznaní a hlásení, vykonávanie daňových previerok daní z príjmu a dane z pridanej hodnoty, daňové posudzovanie fúzií, splynutí a rozdelení spoločností, tvorba daňových optimalizačných modelov a ďalšie. Popri svojej profesii sa venuje tiež publikačnej a lektorskej činnosti v SR alebo v ČR, kde prednáša slovenské daňové právo.

pre všetkých, ktorých táto téma zaujíma ...
Poznámka k cene

Účastnícky poplatok obsahuje cenu 1-dňového školenia, organizačné náklady, pracovné materiály, teplý obed.