EMAS (Eco-Management and Audit Scheme)

SGS SLOVAKIA

EMAS (Eco-Management and Audit Scheme – Schéma pre environmentálne manažérstvo a audit) je dobrovoľný nástroj pre organizácie pôsobiace vo všetkých hospodárskych odvetviach v Európskej únii i mimo nej, ktoré plánujú: prebrať environmentálnu a hospodársku zodpovednosť, zlepšiť svoje environmentálne správanie, sprístupňovať informácie o dosiahnutých výsledkoch verejnosti a zainteresovaným stranám vo všeobecnosti.

Filozofiou školenia je odovzdať účastníkom know-how, vedomosti a zručnosti, ktoré im pomôžu zorientovať sa v schéme pre environmentálne manažérstvo a audit (EMAS). Pritom nepôjde len o semináre a prednášky, ale aj o odovzdanie praktických rád a skúsenosti v podaní našich odborníkov - profesionálov, ktorí sú priamo zapojení do certifikácie EMAS v podnikoch na Slovensku a v zahraničí.

Cieľ školenia: nosná časť je zameraná na predstavenie schémy EMAS, oboznámenie sa so súvisiacou legislatívou a interným auditovaním.

Podmienkou účasti je absolvované školenie Interný audítor podľa normy ISO 14001:2015 a ISO 19011:2018.

Úspešní absolventi školenia získajú osvedčenie interného audítora EMAS, ktoré ich oprávňuje zabezpečovať a vykonávať interné audity podľa danej schémy v ich organizácii.

RÁMCOVÝ PROGRAM ŠKOLENIA:

1.DEŇ

08.30 Registrácia účastníkov
09.00 Všeobecné požiadavky podľa NARIADENIA č. 1221/2009, Schéma EMAS Environmentálne preskúmanie podľa NARIADENIA KOMISIE (EÚ) 2017/1505

12.00 Prestávka
12.30 Podávanie environmentálnych správ podľa NARIADENIA KOMISIE (EÚ) 2018/2026, Záverečný test, Diskusia
15.30 Záver školenia

Certifikát Osvedčenie - AUDÍTOR EMAS Poznámka k cene

cena zahŕňa: náklady na organizačné a odborné zabezpečenie kurzu, školiace materiály, vystavenie osvedčenia s 3-ročnou platnosťou v Sj a Aj

Lenka Hrabčáková
lenka.hrabcakova@sgs.com