Daň z motorových vozidiel za rok 2022 - webinár

Finančné riaditeľstvo SR

Poskytnúť účastníkom školenia základný a ucelený prehľad o najdôležitejších ustanovenia právnych predpisov, ktoré súvisia s daňou z motorových vozidiel a z nich vyplývajúcich práv a povinností pre daňové subjekty.

Účastníkom školenia budú predstavené základné pojmy súvisiace so zákonom č.  563/2009 Z. z. o správe daní (daňový poriadok) a o zmene a doplnení niektorých zákonov v znení neskorších predpisov a  zákonom č. 361/2014 Z. z. o dani z motorových vozidiel a o zmene a doplnení niektorých zákonov v znení neskorších predpisov.

Zákon č. 361/2014 Z. z. o dani z motorových vozidiel a o zmene a doplnení niektorých zákonov v znení neskorších predpisov:
  • predmet dane

• daňovník, prenájom vozidla, výpožička vozidla

• oslobodenie od dane a jeho uplatnenie

• základ dane, ročná sadzba dane, jej zníženie a zvýšenie

• zdaňovacie obdobie a jeho určenie

• vznik a zánik daňovej povinnosti, oznamovacia povinnosť

• preddavky na daň a platenie dane, zánik povinnosti platenia preddavkov

• žiadosť o určenie platenia preddavkov na daň inak

• príklady pre vyplnenie daňového priznania

Zákon č. 563/2009 Z. z. o správe daní (daňový poriadok) a o zmene a doplnení niektorých zákonov v znení neskorších predpisov.

Fyzické osoby a zástupcovia právnických osôb, ktorí sú daňovníkmi dane z motorových vozidiel, začínajú vykonávať podnikateľskú činnosť, alebo ktorí plánujú začať podnikať a ďalší, ktorí sa potrebujú orientovať v danej problematike.
Certifikát Absolventom školenia budú vydané potvrdenia o účasti