ONLINE - ŠIKANA A KYBERŠIKANA alebo ZODPOVEDNE NA INTERNETE

OTIDEA s.r.o.

Cieľom seminára je ozrejmiť účastníkom problematiku šikany a kyberšikany na školách, spôsoboch prevencie a obrany voči tejto novodobej hrozbe.

Na našom seminári sa oboznámite s tým, ako postrehnúť, že dieťa je šikanované alebo šikanuje iných, ako s takýmto dieťaťom jednať a ako ostatných usmerňovať, aby voči tomuto správaniu neboli pasívni. Dostanete informácie o tom, čo všetko deťom hrozí a ako eliminovať nebezpečenstvá číhajúce vo svete internetu, či ako správne riešiť takéto situácie, keď nastanú.

Ďalej Vás upozorníme na užitočné videá, telefónne čísla a centrá, ktoré vedia byť deťom, rodičom i pedagógom nápomocné.

Technické parametre pre online prenos, prosím zistite u IT technikov v organizácii, či splňujete podmienky:

Systém potrebuje pre správnu funkciu otvorené porty TCP/IP 80/443 (Pro HTTP/HTTPS)
UDP porty v rozsahu 16384 – 32768 (pre FreeSWITCH/HTML5 RTP prenosy) v sieti/počítači účastníka smerom von
.

• novodobý teror s názvom "kyberšikana”
  • prejavy a znaky kyberšikany
  • formy šikany a kyberšikany
  • dotazník pre rodičov: máme doma obeť alebo agresora?
  • kroky a postup pre pedagógov
  • kyberšikana učiteľa
  • centrá poradenstva a prevencie
  • ako predchádzať kyberšikane