DETAIL KURZU

Školenie BOTOX pre zdravotné sestry v Nitre

Od:

PaedDr. Dáša Vičanová, PhD.

Popis kurzu

Základné školenie trvá 3 dni a skladá sa z teoretickej a praktickej časti (živá modelka).

Počas nasledujúcich troch mesiacov prebieha externá forma štúdia, ktorá spočíva v práci na vlastných klientkách a konzultáciách s Dr. Vičanovou podľa potreby na základe zaslaných fotografií.

Následne účastníčky absolvujú teoretickú a praktickú časť skúšky a dostanú certifikát o úspešnom absolvovaní školenia.

Cieľom absolvovania školenia je zvýšenie kvalifikácie v odbore.

Obsah kurzu

Botulotoxín (BTX) je neurotoxický proteín vyprodukovaný baktériou Clostridium botulinum a príbuzné druhy. Využíva sa v medicíne, výskume a kozmetike, pričom jeho úlohou je uvoľňovať svalové stiahnutia.

Odstránenie mimických vrások je metóda, pri ktorej sa dôsledne meria a povrchovo aplikuje botox v malých množstvách. Vrásky sú touto metódou znížené na minimum alebo úplne odstránené.
Účinok je možné pozorovať už po 2 dňoch od aplikácie, pričom trvá maximálne 6 mesiacov v závislosti od metabolizmu pacienta. Po tejto procedúre je tvár omladená a výborne odpočinutá. U niektorých pacientov sa môžu prejaviť mierne modriny a opuchy v oblasti vpichu. Riziko vzniku vedľajších účinkov pri tejto metóde je minimálne.

  • Odstránenie vrások z čela
  • Odstránenie jemných línií na vonkajších častiach okolo oka
  • Odstránenie jemných línií nad perami
  • Odstránenie vrások v rohoch pier
  • Odstránenie hrbolčekov brady
  • Botox injekcie môžu byť kombinované s inými intervenciami.
  • A iné

Nefertiti Lift je použitie botox injekcie na úpravu kože v oblasti krku a dolnej časti tváre, pričom ide o úpravu jej čŕt. Pri tejto metóde dochádza k vyhladeniu pokožky.

Aplikácia trvá do 30 minút a je takmer bezbolestná. V mieste vpichu vznikajú malé modrinky. Výsledný efekt trvá maximálne 6 mesiacov.

Odstránenie nadmerného potenia botoxom je moderná metóda, ktorá zabraňuje nadmernému poteniu u pacienta aplikáciu botoxu. Ten je aplikovaný do podpazušia a zabraňuje prechodu z potu z potnej žľazy. Pacient týmto zákrokom dosiahne buď úplne odstránenie potenia v mieste ošetrenia alebo jeho minimalizáciu.

Celý zákrok trvá do 30 minút a výsledný efekt vydrží takmer pol roka.

Cieľová skupina

Zdravotné sestry

Kontaktná osoba

PaedDr. Daša Vičanová, PhD.
0905 403 854
dasa.vican@gmail.com

Hodnotenie
Organizátor