Microsoft Word II - pokročilý

KVT vzdelávanie s.r.o.

Microsoft Word je aplikácia z balíka Microsoft Office. Je to textový editor, ktorý slúži na vytváranie elektronických dokumentov. V tejto aplikácií je možné veľmi jednoducho napísať ľubovoľný dokument, ktorý sa dá upraviť podľa Vašich požiadaviek a predstáv. Okrem písania textu umožňuje do dokumentov vkladať obrázky, tabuľky a grafy. Microsoft Word má užitočné funkcie, pomocou ktorých je možné zjednodušiť, zrýchliť a zefektívniť Vašu každodennú prácu. V rámci kurzu sa oboznámite so základmi práce v tejto aplikácií, s možnosťami tvorby dokumentov a s často používanými funkciami akými sú štýly, gramatická kontrola alebo automatické úpravy. Jednu z obrovských výhod tejto aplikácie je aj to, že pomocou nej môžete vytvoriť dokument, list, email, ktorý napíšete iba raz a Microsoft Word Vám sám hromadne vytvorí ostatné dokumenty s rôznymi menami, adresátmi, adresami pre všetkých ľudí a pre každý účel, ktorý potrebujete. To nielen nesmierne zrýchli celý proces, ale Vám ho aj pomôže spríjemni tým, že nemusíte manuálne písať a opakovať rovnaké činnosti. Microsoft Word to robí za Vás. Táto funkcionalita sa nazýva hromadná korešpondencia a ide o dôležitý a veľmi praktický nástroj.

Spolupráca – revízie

• Príprava dokumentu pre sledovanie zmien
  • Porovnávanie a zlučovanie zmien
  • Vkladanie, úprava a prezeranie komentárov
  • Nájdenie, prijatie alebo zamietnutie navrhovaných zmien

Formátovanie a správa dokumentov

• Vytváranie nových dokumentov na základe šablón
  • Zobrazenie a úprava vlastností dokumentu
  • Organizovanie dokumentov použitím priečinkov
  • Vkladanie dokumentov v iných formátoch pre špecifické využitie
  • Tlačenie dokumentov, obálok a štítkov
  • Náhľady dokumentov a webových stránok
  • Zmena typu zobrazenia dokumentu a okien

Formátovanie obsahu

• Vytváranie vlastných štýlov pre text, tabuľky a zoznamy
  • Ovládanie stránkovania
  • Formátovanie, poziciovanie a zmena veľkosti grafických prvkov pomocou pokročilých nastavení rozloženia
  • Vkladanie a úprava objektov
  • Vytváranie a úprava diagramov a grafov použitím externých zdrojov údajov

Absolventom kurzu MS Word I, ale aj všetkým záujemcom o rozšírenie svojich vedomostí a schopností práce v tomto programe.

Certifikát Akreditácia MŠ SR Poznámka k cene

V prípade objednania kurzu cez portál www.education.sk poskytujeme účastníkom zľavu vo výške 15%.

Mgr. Tomáš Puskás, Bc. Miloš Stašík - prosím pri Vašom záujme o školenia sa dopytujte na uvedené kontaktné osoby.
02 208 50 100 alebo 02 208 501
kvt@kvt.sk