Zákonník práce pod lupou

Poradca podnikateľa, spol. s r.o.

Ak ste personalistom, manažérom, právnikom či neprávnikom venujúcim sa pracovnému právu, nepremeškajte príležitosť zúčastniť sa dvojdňového školenia zameraného na aktuálne znenie Zákonníka práce. V rámci seminára vám odborníčka na pracovné právo JUDr. Alena Huťanová ozrejmí všetky náležitosti spojené so vznikom pracovného pomeru až po jeho ukončenie. Venovať sa bude i druhom pracovných pomerov, povinnostiam zamestnancov, odstupnému a odchodnému, pracovnému času, dovolenke a prekážkam v práci alebo dohodám o prácach vykonávaných mimo pracovného pomeru. Chýbať nebudú ani mnohé praktické príklady a riešenia aktuálnych problémov novelizovaného Zákonníka práce.

• Úvod, základné zásady a základné pojmy
  • Založenie a vznik pracovného pomeru
  • Pracovná zmluva a jej náležitosti
  • Druhy pracovných pomerov
  • Zmena pracovného pomeru
  • Spôsoby a dôvody skončenia pracovného pomeru
  • Ochrana zamestnanca pred výpoveďou a okamžitým skončením pracovného pomeru
  • Zástupcovia zamestnancov pri skončení pracovného pomeru
  • Odstupné a odchodné
  • Pracovná disciplína a postihy za jej porušovanie
  • Pracovný čas, možnosti a spôsoby jeho rozvrhnutia, práca na zmeny
  • Pracovná pohotovosť, práca nadčas a práca vo sviatok
  • Nočná práca, práca v sobotu a nedeľu vrátane zmien daných novelou ZP
  • Dovolenka, jej čerpanie, pri skrátenom a nerovnomerne rozvrhnutom pracovnom čase
  • Prekážky v práci v praxi, druhy a ako, resp. čo uznať, pri pevnom a pružnom prac. čase
  • Dohody o prácach vykonávaných mimo pracovného pomeru

LEKTORKA ŠKOLENIA: JUDr. Alena Huťanová, lektorka v súčasnosti pracuje ako konzultant a poradca pre viacerých firemných, ale aj privátnych klientov a popritom od r. 2009 vykonáva tiež aktívnu lektorskú činnosť pre viaceré vzdelávacie inštitúcie. Od roku 2010 má oprávnenie pôsobiť ako mediátor, avšak túto činnosť vrátane poradenstva vykonáva len v oblasti svojho zamerania.

HARMONOGRAM:

• 8.30 – 9.00 prezentácia účastníkov školenia
  • 9.00 – 11.00 prednáška
  • 11.00 – 12.00 obedňajšia prestávka
  • 12.00 – 15.00 prednáška spojená s diskusiou

Účastnícky poplatok obsahuje cenu 2-dňového školenia, organizačné náklady, pracovné materiály, teplý obed.

Účastníci seminára v hoteli Saffron môžu využiť parkovanie v areáli hotela alebo na podzemnom parkovisku za zľavnenú cenu 5 eúr na celý deň.

Úhradu účastníckeho poplatku je potrebné realizovať do 3 pracovných dní od vystavenia zálohovej faktúry (príp. proforma faktúry), najneskôr však 3 pracovné dni pred konaním školenia.

Poznámka k cene

Účastnícky poplatok obsahuje cenu 2-dňového školenia, organizačné náklady, pracovné materiály, teplý obed.