Základy strojárskych technológií

CeMS, s.r.o.

Cieľom tohto kurzu bude si osvojiť základné strojárske technológie, ako je odlievanie, tvarovanie, zváranie, lepenie, obrábanie. Načrtnutý bude princíp povrchových úprav ako pokovanie, popr. náterom a ako pripraviť podklad. Spomínaná bude rozsiahla problematika spracovania plastov. Ide o školenie s výkladom, bez žiadnych výpočtov.

• Zlievárenské technológie. Konštrukcia foriem, technologické vlastnosti kovov.
  • Tvárnenie. Tvárnenie za studena, za tepla. Mechanizmus plastickej deformácie. Používané materiály.
  • Zváranie. Princíp, procesy vo zváranom kove. Zvárateľnosť. Druhy zvárania.
  • Spájkovanie. Fyzikálny princíp. Výhody, nevýhody, základný princíp.
  • Lepenie. Mechanizmus súdržnosti pri lepení. Výhody, nevýhody. Druhy lepidla.
  • Povrchové úpravy. Technologický postup. Príprava povrchu. Chemické povrchové úpravy, náterové hmoty, smaltovanie.
  • Technológia spracovania plastov.
  • Základy obrábania. Princíp. Základné pojmy. Rezné nástroje. Obrobiteľnosť materiálov. Rezné kvapaliny.
Certifikát certifikát o absolvovaní školenia Poznámka k cene

Každý účastník dostane učebné materiály v elektronickej podobe, školenie je ukončené online testom a po jeho úspešnom absolvovaní Vám bude zaslaný elektronický certifikát o absolvovaní školenia.

kurzy@cems.sk