SCIP – nahlasovanie výrobkov s obsahom SVHC látok

Ekotoxikologické centrum Bratislava s.r.o.

SCIP je systém na nahlasovanie výrobkov obsahujúcich SVHC podľa európskej chemickej legislatívy.

Informácie v databáze SCIP pomáhajú subjektom v oblasti nakladania s odpadom zlepšovať postupy v oblasti hospodárenia s odpadom a podporovať využívanie odpadu ako zdroja.
Spotrebitelia majú prospech z lepšej informovanosti o nebezpečných chemikáliách v produktoch. Pomáha to spotrebiteľom robiť lepšie informované rozhodnutia pri kúpe výrobkov a podporuje ich „právo informovať sa“.
Cieľom databázy SCIP je zvýšiť poznatky o nebezpečných chemikáliách vo výrobkoch a produktoch počas ich celého životného cyklu vrátane fázy odpadu.
Webinár poskytne základné informácie o požiadavkách na poskytovanie informácií o SVHC látkach vo výrobkoch, databáze SCIP a požiadavkách na údaje poskytované v procese notifikácie výrobkov.
Legislatíva REACH a príslušné usmernenia pre oblasť výrobkov — súvislosti a dopady pre výrobcov, dovozcov výrobkov a následných užívateľov.

pracovníkom zodpovedným za manažment chemických látok, výrobu a dovoz výrobkov, zabezpečenie nákupu materiálu pre výrobu, následným užívateľom…