Design REST API a Design First - ONLINE

Miroslav Holec

Školenie vás prevedie celým procesom navrhovania služieb a oboznámi vás s tým, ako riešiť rôzne situácie. Prvý deň sa zameriava na pravidlá návrhu REST API rozhrania, zatiaľ čo druhý deň sa venuje procesu návrhu rozhrania REST API pomocou rôznych nástrojov.

-- školenie je možné usporiadať na zákazku vo firme (Slovensko)
-- kurzy otváram priebežne podľa záujmu (od 3 osôb)

• Úvod do REST, HTTP API a kľúčové historické súvislosti
  • Obmedzenia a modely: Fielding, Richardson, myšlienka HATEOAS
  • HTTP ako základný protokol, práca so štandardmi (RFC)
  • Návrh URL, riešenia filtrovania, stránkovanie a radenie záznamov
  • Metódy HTTP, operácie, idempotencia, doménové operácie na CRUD
  • Návratové kódy a štruktúry, spracovanie chýb API, formátovanie a normy
  • Verzie, hlavičky HTTP, vyrovnávacia pamäť HTTP, asynchrónne operácie a webové háčiky
  • Zásady API First, API ako produkt, životný cyklus REST API
  • Metodika Specification First a štandard Open API Specification
  • Vytvorenie špecifikácie OAS pomocou nástrojov [ od Wordu po Stoplight ]
  • Posmeľovanie API, vývoj podľa špecifikácie, validačné proxy [ prism, postman ]
  • Generovanie kódu, knižníc a dokumentácie z OAS [ swagger, redoc]
  • Ladenie a testovanie rozhraní REST API, testovanie a monitorovanie [ postman, proxyman]
  • Súvisiace témy, skúsenosti vývojárov

Toto školenie prebehne online pomocou platformy Zoom av prípade záujmu účastníkov aj naživo v Prahe. Školenie prebehne v českom jazyku.

Zaregistrovaní účastníci dostanú podrobné pokyny pred začiatkom školenia. Po skončení školenia pošlem každému prezentáciu a ukážky.

Školenie je určené pre analytikov a vývojárov, ktorí chcú pochopiť princípy RESTful API a dozvedieť sa o súčasných metódach návrhu a modelovania. Školenie je založené na teórii a je vhodné aj pre menej technicky zdatných členov tímu, ktorí sa podieľajú napríklad na testovaní aplikácií.
Poznámka k cene

ukážky, odkazy a prezentácie