Excel špeciál pre controlling

MENTIS s.r.o.

Väčšina controllerov si už nedokáže prácu bez Excelu predstaviť. Dáva im možnosť samostatne vytvoriť efektívny systém controllingu a minimalizovať rutinné operatívne činnosti, ktoré často výrazne prevyšujú čas venovaný rozvoju controllingu. Cieľom tohto kurzu je ukázať, aké široké možnosti má Excel v oblasti analýz a prezentácie dát a ako môže efektívne podporovať prácu controllera.

Postupne sa od relatívne jednoduchých funkcií prepracujete k metóde veľmi rýchleho prehľadávania veľkého množstva dát. Kombináciou správneho navrhnutia štruktúry tabuliek, vyhľadávacích funkcií a ovládacích prvkov vytvoríte mocný analytický nástroj, ktorý sa stane základom Vašich ďalších rozborov. V závere kurzu sa budete pohybovať na úplnom vrchole možností Excelu - EIS aplikácií, ktoré sú určené špeciálne pre manažment.

Kurz prebieha formou výučby a riešenia prípadových štúdií z oblasti controllingu na počítačoch a vyžaduje znalosť základných funkcií Excelu.

Kurz Vás oboznámi s problematikou controllingu a zároveň Vám prakticky pomôže osvojiť si poznatky a zručnosti, ako tento systém nielen vybudovať, ale aj efektívne využívať. Naučíte sa tu postup tvorby systému podnikového controllingu s nástrojom, ktorý je dostupný na každom ekonomickom úseku alebo inom dôležitom pracovisku podniku v podobe počítačového programu EXCEL.

• Viacrozmerná analýza dát: import súborov, názvy oblastí a buniek, kontingenčné tabuľky.
  • Úvod do EIS aplikácií (Executive Information System): dátový sklad, výstavba jednoduchej EIS aplikácie.
  • Vyhľadávanie informácií v dátovom sklade – funkcia vyhľadať, nepriamy odkaz, rozšírený filter, kontingenčné tabuľky.
  • Základné postupy EIS programov – analýzy typu drill-down, dynamické filtrovanie, riadiace parametre EIS.
  • Výstavba EIS aplikácie – založenie dátového skladu, založenie číselníkov, návrh a realizácia výstupných obrazoviek, nastavenie riadiacich parametrov, prepojenie jednotlivých častí riešenia. Jednotlivé okruhy budú demonštrované na konkrétnych príkladoch.
  • Spustenie doplnku PowerPivot pre Excel, pridanie dát do okna PowerPivot, okno PowerPivot. – Vytvorenie kontingenčnej tabuľky pomocou karty PowerPivot.
  • Microsoft Query – prístup k vonkajším databázam. Deklarácia zdrojov dát, spájanie tabuliek. Importovanie dát dotazu do tabuliek Excelu.
  • Špecifikácie a dátové typy podporované v zošitoch PowerPivot a jazyk DAX.
  • Tipy a triky so vzorcami – efektívne vkladanie dát, tvorba grafov, trendy. Grafické mapy a trendy v reálnom čase. Časovač prác – nechajme Excel pracovať za nás.

Kurz je určený pre všetkých, ktorí pracujú s programom Excel a využívajú ho v svojej praxi. Najmä ale manažérom, controllerom, ekonómom, finančníkom, marketingovým pracovníkom ako aj celému top a strednému manažmentu rôznych typov organizácií. Zároveň je odporúčaný všetkým pracovníkom, ktorí sa podieľajú na tvorbe alebo hodnotení projektov.

Certifikát Certifikát za účasť na školení. Poznámka k cene

V cene školenia sú pracovné materiály, certifikát.

Ladislav Rau
+421 2/634 523 29