Optimalizácia výrobných procesov, výrobný controlling

ROMAN RESEARCH, s.r.o.

Výrobné podniky v stredoeurópskom regióne pociťujú zvyšujúci sa tlak na zníženie produkčných nákladov a zvýšenie svojej výkonnosti a produktivity. Kvalitou vlastnej produkcie a rýchlosťou reakcií na požiadavky zákazníkov sa snažia obstáť pri narastajúcej konkurencii v európskom a globálnom prostredí.

Kľúčové oblasti: zvyšovanie produktivity, znižovanie výrobných nákladov, produktivita, výrobné náklady, výrobný proces, procesný manažment, lean manažment, lean management, lean six sigma, six sigma quality, lean, štíhla výroba, štíhly podnik, SMED, Poka-Yoke, Kanban, TOC

PRIHLÁSTE SA EŠTE DNES ON-LINE NA WWW.ROMANRESE­ARCH.SK! PRIHLÁSIŤ SA NA TENTO KURZ SO VŠETKÝMI RIADNE VYPLNENÝMI ÚDAJMI VAŠEJ SPOLOČNOSTI JE POTREBNÉ PRIAMO NA NAŠOM WEBE WWW.ROMANRESE­ARCH.SK!

OPTIMALIZÁCIA VÝROBNÝCH PROCESOV

Na tomto module sa zoznámite s nástrojmi optimalizácie procesov, ich analýzou, vizuálnou prezentáciou a metódami zlepšovania procesov.  Zameriate sa najmä na tú časť optimalizácie procesov, ktorá zahŕňa improvement a redesign a na priebežné zlepšovanie - continuous improvement.

• procesná mapa a jeho interpretácia
  • metódy optimalizácie a zlepšovania procesov - základne princípy optimalizácie, metódy lean, pridaná hodnota, 7 typov plytvania, teórie obmedzení, 5 Why´s, Fishbone diagram, 6M, VSM
  • princípy neustáleho zlepšovania - continnuous improvement
  • modelový príklad
  • zavádzanie nových projektov do výroby a vytváranie časových plánov
  • vytváranie layoutov (výrobné haly, sklady, administratívne priestory)
  • príprava technickej a technologickej dokumentácie pre nové a existujúce projekty
  • metódy vyhodnocovania a hľadanie riešení
  • implementácia zákazníckych požiadaviek
  • zlepšovanie produktivity, efektívnosti a ergonómie pracovných postupov, pracoviska a strojného zariadenia

VÝROBNÝ CONTROLLING

Výrobné podniky v stredoeurópskom regióne pociťujú zvyšujúci tlak na zníženie produkčných nákladov a zvýšenie svojej pružnosti, výkonnosti a produktivity. Kvalitou vlastnej produkcie a rýchlosťou reakcií na požiadavky zákazníkov sa snažia obstáť pri narastajúcej konkurencii v európskom a globálnom prostredí. V nadväznosti na Optimalizáciu výrobných systémov sa ďalej budete venovať zvyšovaniu produktivity controllingovými metódami.

•  analýza stavu produktivity v podniku,
  • identifikácia zdrojov a možností pre zvyšovanie produktivity svojej práce,
  • rozhodujúce faktory produktivity práce (technika, technológia, koncentrácia, úroveň motivácie),
  • Process Lead Time (PLT), Working Process (WIP),