Finančné riadenie firmy

MENTIS s.r.o.

Úspešné vedenie podniku vyžaduje zoznámenie sa so základnými pravidlami podnikového hospodárstva. Predovšetkým pre manažérov ide o dôležitý predpoklad pre úspešnú prácu. Vyžaduje sa od nich, aby vedeli interpretovať dáta a čísla, ktoré majú k dispozícií.

• Finančné výkazy a väzby medzi nimi: Súvaha (bilancia) podniku. Výkaz ziskov a strát (výsledovka). Výkaz cash flow;
  • Spôsoby financovania spoločnosti: Dlhodobé a krátkodobé financovanie. "Bilančné“ pravidlá a ich využitie pri optimalizácia kapitálovej štruktúry;
  • Pracovný kapitál, význam, využitie: Hrubý a čistý pracovný kapitál. Analýza čistého pracovného kapitálu;
  • Cena peňazí, cenné papiere: Výpočet a využitie čistej súčasnej hodnoty. Cena akcie, obligácie.
  • Investície - hodnotenie efektívnosti: Statické metódy hodnotenia investícii. Dynamické metódy hodnotenia investícií.
  • Finančná analýza: Horizontálna analýza účtovných výkazov. Vertikálna analýza účtovných výkazov. Pomerové ukazovatele. Využitie sústav ukazovateľov. Bankrotové modely.

Tento kurz je určený najmä vedúcim pracovníkom s technickým alebo iným neekonomických vzdelaním, ktorí potrebujú získať dodatočnú kvalifikáciu v oblasti podnikového riadenia a rozvinúť svoje manažérske schopnosti. Kurz je tiež vhodný pre všetkých, ktorí pred sebou majú profesionálny postup na vedúcu pozíciu a potrebujú sa na ňu vhodne pripraviť. Absolvovanie kurzu je dobrou investíciou pre Vašu firmu i pre Vašu profesionálnu kariéru.

Certifikát Certifikát za účasť na školení. Poznámka k cene

V cene online školenia sú pracovné materiály a certifikát.

Ladislav Rau
+421 2/634 523 29