Poskytnúť učiteľom ucelené informácie o daňovej sústave v SR, daňovej legislatíve a daňových povinnostiach, ktoré by boli využiteľné aj v pedagogickej praxi v rámci tém finančnej gramotnosti.

• Základné pojmy a povinnosti
  • Spôsoby platenia daní
  • Vysvetlenie rozdielu medzi platením daní FO (fyzickej osoby) a PO (právnickej osoby)
  • Sadzby dane, daňové priznania, daňový bonus,
  • Vyhlásenie (2%) na samostatnom tlačive
  • Komunikácia s FS
  • Porovnanie daňovej povinnosti vo V4
  • Systém práce daňových úradníkov
  • Edukačný portál TAXEDU
  • Ak máte ďalšie konkrétne otázky, na ktoré chce počuť odpoveď, napíšte ich do prihlášky a naše lektorky sa pokúsia ich zodpovedať na školení.

Lektorské obsadenie: Lektori finančnej správy, ktorí sú zároveň odborníci s dlhodobou praxou vo finančnej správe.

Prihlásenie na školenie:

• vyplnenie prihlášky a zaslanie na e-mailovú adresu: vzdelavanie@financnasprava.sk

(https://www.financnasprava.sk/…vis/skolenia)

• prostredníctvom stránky www.skolenia.sk a následne Vám bude zaslaná e-mailom prihláška na vyplnenie a spätné zaslanie na e-mailovú adresu: vzdelavanie@financnasprava.sk

Školenie začína o 8.30 hod.

Ubytovanie a strava nie sú zabezpečené

Maximálny počet účastníkov školenia: 50

Organizátor: Akadémia finančnej správy, Finančné riaditeľstvo SR

Učitelia škôl, ktorí participujú alebo priamo vyučujú obsah finančnej gramotnosti v rámci prierezovej témy alebo samostatného predmetu.

Poznámka k cene

bezplatné školenie