Lean a štandardizácia na vstrekolisoch - s exkurziou v BOGE Elastmetall Slovakia a.s.

IPA Slovakia, s.r.o.

Seminár spojený s exkurziou v závode BOGE Elastmetall Slovakia a.s.

• Podeliť sa o poznatky pri zavádzaní LEAN metód vo firme BOGE –

Elastmetall Slovakia a.s. s účastníkmi seminára

• Prakticky poukázať na riešené otázky pri realizácii projektov Lean a štandardizácie
  • Exkurziou vo firme potvrdiť fungovanie jednotlivých metód
  • Inšpirovať sa na príkladoch

8:30 – 16:00

Ján Burieta, projektový manažér, IPA Slovakia, s.r.o.

• LEAN koncept, história, dnešné výzvy
  • Požiadavky dnešnej doby, flexibilita
  • Lean pohľad na tok hodnoty
  • Aká je Vaša rýchlosť?
  • Trendy a zmeny v chápaní štíhlej výroby, Lean výzva na zmenu
  • LEAN – typické metódy

Peter Kráľovič, technológ štíhlej výroby, Boge Elastmetall Slovakia a.s.

• Ťahové systémy kanban
  • Praktický príklad: Projekt COLORADO

Róbert Marek, vedúci tímu priemyselného inžinierstva, Boge Elastmetall Slovakia a.s.

• SMED
  • Milkrun TT2

Eduard Dovičic, vedúci prípravy výroby a výroby plastov, Boge Elastmetall Slovakia a.s.

• Identifikácia materiálu vo výrobnom procese – Skenovanie
  • Zvyšovanie produktivity
  • Springer systém

**Exkurzia výrobnej haly závodu Boge Elastmetall Slovakia a.s. (prehliadka uvedených systémov)

Záverečná diskusia**

Seminárom budú sprevádzať:

• Peter Kralovič, technológ štíhlej výroby, Boge Elastmetall Slovakia a.s.
  • Robert Marek, vedúci tímu priemyselného inžinierstva, Boge Elastmetall Slovakia a.s.
  • Eduard Dovičič, vedúci prípravy výroby a výroby plastov, Boge Elastmetall Slovakia a.s.
  • Ján Burieta, IPA Slovakia

Boge Elastmetall Slovakia a.s. Závod v Trnave vyrába gumokovové a plastové diely, ktoré tlmia vibrácie motorov a podvozkov vo všetkých typoch motorových vozidiel. Výrobky nie sú používané len v automobiloch, ale napríklad i v koľajových vozidlách, lodiach či lietadlách. V roku 2007 tu vzniklo vývojové oddelenie. Tím vývojárov a konštruktérov navrhuje diely podľa požiadaviek zákazníka a spolupracuje pri ich zavádzaní do výroby. Diely sú navrhované do podvozkov značiek Porsche, Ferrari, Maserati, Fiat a do tlmičov.

Lean manažéri, priemyselní inžinieri, procesní inžinieri, vedúci výroby, výrobní riaditelia, audítori, plánovači.